FIVE O’CLOCK TEA - CZYLI POTĘGA ANGIELSKIEJ HERBATY

Kulinaria
18-09-2018

Pojawia się w życiu każdego. Można jej nie lubić, można ją kochać. Można przyrządzać ją z mlekiem, miodem, można i z cukrem. Można popijać ją o 5 o’clock, można też i przy śniadaniu. Jest czerwona, jest zielona, czarna i biała. Z dodatkiem wanilii, maliny, żurawiny. W czasie choroby rozgrzewa, w czasie zimy dodaje energii. Żaden Brytyjczyk, i nie tylko Brytyjczyk, nie potrafi sobie wyobrazić życia bez herbaty. 

 

Brytyjczycy wypijają średnio 160 milionów kubków herbaty dziennie! Według statystyk, przeciętny Brytyjczyk w ciągu roku zużywa 2,1 kg herbaty.

Czarna herbata
Najpopularniejszą postacią herbaty wypijanej przez wyspiarzy jest czarna z mlekiem, pita w zwykłym kubku, zazwyczaj bez cukru. Ma być mocna, gdyż jednorazowo wypija się nie więcej niż dwie filiżanki.

Zielona herbata

Najlepiej nie zalewać wrzątkiem, a wodą o temperaturze ok. 60–80°C. Gorący napój parzymy nie dłużej niż 3 minuty – w ten sposób nie zrobi się gorzki. Co ciekawe, te same liście herbaty można wykorzystać nawet trzykrotnie, chociaż najbardziej wartościowe jest drugie parzenie herbaty zielonej. Wielu Anglików pierwszy napar po prostu wylewa.
 

Biała herbata
Tej wspaniałej odmiany herbaty również  nie zalewamy wrzątkiem. Można ją parzyć trzy razy przez okres ok. 5–7 minut. Prawidłowo przygotowana biała herbata cechuje się niepowtarzalnymi walorami smakowymi.

Czerwona herbata
Inaczej nazywana Pu-Erh. Najlepiej zalewać ją wodą w temperaturze 90–100°C, a następnie parzyć przez 3 minuty. Proces ten można powtarzać kilkakrotnie, a po każdym jej przygotowaniu herbata czerwona zapewnia organizmowi coraz to inne substancje odżywcze.

 

Mimo, że ojczyzną herbaty nie jest wcale Europa, lecz Azja, większości z nas automatycznie kojarzy się z Wielką Brytanią. Nic jednak dziwnego, skoro picie tego napoju właśnie tam urosło do rangi narodowej tradycji! Na www.grapetree.co.uk na pewno znajdziecie herbaty, których smaki zapamiętacie na długo! Kupujcie i wysyłajcie z MyMeest.pl. Pierwszy kilogram przesyłki już za 22,99 złotych!

Poprzednie wpisy

HIT SEZONU - DŁUGIE KOLCZYKI

Szalone wyprzedaże czyli 3 sklepy, których nie możesz przegapić w Czarny Piątek!

Najlepsze promocje online!

URLOP ZA PASEM – CZAS NA OSTATNIE ZAKUPY Z ETSY.COM!

Najpiękniejsze zapachy pod choinkę dla niej i dla niego!

HALLOWEEN - PRZYGOTUJ SIĘ NA TO, ŻE BĘDZIE STRASZNIE!

NAJWAŻNIEJSZE MODOWE TRENDY SEZONU WPROST ZE ŚWIATOWYCH WYBIEGÓW.

NAJMODNIEJSZE JEANSY TEGO SEZONU!